Ayurveda – India "eluteadus"

R, 02/08/2019 - 16:14

Tuhandeid aastaid enne moodsa meditsiini võidukäiku arendasid India mõttetargad välja ajurveda, mis on endiselt maailma üks tugevamaid keha ja vaimu tervendamise süsteeme. AQVA-s on viimased 7 aastat noorendavaid-lõõgastavaid India “eluteaduse” hoolitsusi: abhyanga, shirodhara, ayurkizhi, india peamassaaž, selja- ja kaelamassaaž ning kansa jalamassaaž, pakkunud Anish Valiyaparambath – ajurveda spetsialist Indiast. Anish on ajurvedat praktiseerinud kokku 17 aastat, luksuslikes hotellides Indias ja Euroopas.

Meie klientides on enim elevust tekitanud abhyanga teraapia. Selle käigus masseeritakse klient spetsiaalse, enam kui 50 ürdist koosneva taimeõliga. Ühele inimesele kulub õli peaaegu veerand liitrit. Pärast seda tuleb istuda suurde uhkete nikerdustega puidust kasti – aurusauna, millest jääb vaid pea välja. Seejärel vallandub erinevate ürtidega aur, mis avab 5-10 minuti möödudes nahapoorid. Nii saab taimeõli imenduda nahka ning hakata kehast toksiine väljutama. Teraapia lõpeb samas ruumis värskendava pesuga.

Samuti on hästi populaarne shirodhara. See hoolitsus algab 15-20-minutilise pea- ja kehamassaažiga. Seejuures lamab klient väärikal neemipuust massaažilaual, mis on kliendi mugavuse huvides kaetud madratsiga. Neemipuud kutsutakse Indias külatohtriks, sest tal on niivõrd palju tervendavaid omadusi, mille kohta täielik ülevaade puudub täninigi.

Shirodhara suurim võlu peitub järgnevas 40-45 minutis, mil kliendi laubale pannakse rippuvast anumast voolama õli. Kolmanda silma piirkonda nirisev soe juga lõdvestab täielikult närvisüsteemi, rahustab vaimu ja tekitab üldise rahuloluseisundi. Meie spaakeskuses kasutatakse ksheerbala õli, mis leevendab migreeni, pööritust ja unetust. See toimib nii vaimsel kui psühholoogilisel tasandil, stimuleerides endorfiinide taseme kasvu, vähendab ärevust ja aitab leevendada väsimust.

Augustid on meie spaakeskuses kõik India “eluteaduse” hoolitsused -20% soodsamad. See on suurepärane võimalus teha tutvust selle äärmiselt huvitava maailmaga ja alustada oma keha ja vaimu värskendamisega!