Treeningud

aqva trennid

See on  veesõprade jaoks parim viis enda vormis hoidmiseks. 45 minutit kestva tunni meeleolu tõstab muusika. Olenevalt treeningtunni iseloomust pööratakse rohkem tähelepanu aeroobse võimekuse parandamisele või lihastreeningule. Tunnis osalemine ei eelda ilmtingimata spetsiaalset ettevalmistust, head ujumisoskust ega eritreeningut. Tund lõppeb kergete venitusharjutustega. 

Aqva aerobic treening on emotsionaalne, annab hea koormuse ning kulutab palju energiat. Soovitud tulemuste (hea enesetunne, treenituse teke, kaunim keha) saavutamiseks peab olema järjekindel ning treenima minimaalselt kaks korda nädalas. Kes soovib alandada kehakaalu peaks osalema treeningutes vähemalt kolm korda nädalas ja üle vaatama toitumisharjumused.
Aqva aerobic igas vanuses olevatele naistele ja meestele.

Vesivõimlemine on harjutuste sooritamine vees, tund toimub rahulikumas tempos kui vesiaeroobika. Tempo dikteerib küll treener, kuid vees saab igaüks ise sobiva harjutuste sooritamise kiiruse valida. Seega võib rahumeeli ka vesiaeroobika tunnis sobivana tunduvas tempos võimelda.

Intervalltreeningu põhimõtteid järgiv ringtreening kaasab kõiki suuremaid lihasgruppe. Pärast kerget 10minutilist soojendust sooritatakse harjutused. Treening lõpeb venitustega. Ringtreening kestab 45 minutit.
Treeningrühma suurus on 12 inimest ja seetõttu on vaja ette registreerida
telefonil +372 326 0010

Personaaltreener koostab treeningplaani vastavalt kliendi eesmärgile, jõusaali harjutuste kava, näitab ette harjutused, annab nõu õigest toitumisest.  Treening kestab 45 min.
Personaaltreeninguks on vajalik ette registreerida telefonil +372 5557 5231

Pärast sündi on vesi beebidele kõige loomulikumaks keskkonnaks. Ujumine õpetab imikule tasakaalu- ja suunavaistu, aitab kaasa motoorikale ja koordinatsiooni arengule. Ujumine annab kogu eluks vajaliku liikuvuse ja vastupidavuse ning ühtlasi ka karastab neid. Imik õpib sukelduma, ennast pinnale tõmbama, vee peal õõtsuma ja vee all hinge kinni hoidma. Kõik need kiirendavad ujumisoskuse omandamist, mis on siiski võimalik alles siis, kui lapsel on selleks küllaldased eeldused, 3-4aastaselt.

Mis see on? See on imiku mängulaadne tegevus vees, mis peab talle pakkuma rõõmu ja ei tohi liialt väsitada. Eesmärk on imiku karastamine ja eakohaste võimete kasutamine. Ujutamine toimub instruktori nõuannete järgi.
Kas ujutav imik on tervem? Ta põeb viirushaigusi kergemini, mis on meie kliimas väga oluline. Imikueas ujunud lapsed on liikuvamad, tasakaaluka iseloomuga, hea isu ja unega. Vesi masseerib nahka, mistõttu paraneb naha hingamine, aktiveerub ainevahetus. Ujumisharjutused arendavad hingamislihaseid, panevad tööle kogu kopsu. See omakorda aitab hingamissüsteemil vastu panna tõvestatavatele mikroobidele.
Mida veel tuleks teada? Imik on vees koos lapsevanemaga. Vajalik on veemähe, mida saab osta ka Aqva Hotel & Spa administraatori käest.

Basseini sügavamas otsas läbiviidav treeningutund, kus  „süvaveevöö” hoiab keha õlgadest saadik hõljuvana. Käed on vabad ning jalad ei puuduta basseini põhja. Treening annab hea koormuse, on intensiivsem kui kuiva maa treeningud. Eriti sobiv neile, kes soovivad säästa liigsest koormusest ja põrutamisest oma lülisammast ja liigeseid. Kuna põhja pole, mille vastu jalgu põrutada sobib ka ülekaalulistele ja rasedatele.

Võimeldes vees, haaratakse töösse peaaegu kõik lihasgrupid. Harjutused sarnanevad tavalise vesiaeroobika omadega, kuid neid sooritakse aeglasemas tempos ja jõulisemalt. Arendab aeroobset töövõimet, suurendab lihasjõude ja vähendab lihaspinget, parandab südame-  ja veresoonkonna tööd, kiirendab ainevahetust. Esimesel treeningtunnil võib raskusi olla keha tasakaalu leidmisega, aga juba pärast paari treeningut hakkavad harjutused hästi sujuma.

See on kui veealune jõusaal. Süvaveetund sobib ka väga hästi meestele. Süvavee-aeroobika kestab 45 minutit.

Info ja registreerimine: +372 326 0010