Ayurveda – India "eluteadus"

Ayurveda on üks kõikehõlmavamaid lähenemisi maailmas tervislikule elustiilile. See töötab tasakaalustades meie vitaalseid energiaid ehk doshasi läbi individuaalselt sobitatud hoolduse ja harjutuste kombinatsiooni, aga ka läbi dieedi ja elustiili muutuste.

Aqvas teeb ayurveda hoolitsusi ayurveda spetsialist Anish Valiyaparambath.

Ayurveda hoolitsust ei soovitata lastele vanuses kuni 12 aastat.
Juhul, kui teil on kõrge vererõhk või on olnud südameoperatsioonid, tuleb sellest kindlasti teavitada spaa-administraatorit.

See on raviomadustega taimeõlil põhinev massaaž, kuid Abhyanga ei ole ainult massaaž; see on programm, milles lisatakse rohkelt õli pehmete ja õrnade paitustega. Eemaldab väsimuse ning igapäevased valud ja vaevused, annab lõõskava naha ja mis kõige tähtsam, aitab tugevdada immuunsust. Regulaarne massaaž toniseerib lihaseid ning taastab seedetrakti ja närvisüsteemi tööd. See tagab balanseeritud vaimse ja füüsilise seisundi, mis vähendab ärevust, väsimust ja seljavalusid, aeglustades sellega degeneratsiooni ja vananemise protsessi. 

Pikad ja jõulised massažiliigutused aitavad hoida kehatemperatuuri. Soojus kiirendab vereringet ja parandab ainevahetust. Aurusaun pärast massaaži aitab toksiine väljutada ning vähendab valu.

Shiro tuleb sanskriti keelest ja tähendab pead, dhara aga voolamist. Selle arendasid välja ayurveda praktikud Indias Kerala juba üle 5000 aasta tagasi.

Hoolitsuse sisu: hoolitsus algab 15-20minutilise pea- ja kehamassaažiga. Seejuures lamab klient väärikal neemipuust massaažilaual, mis on kliendi mugavuse huvides kaetud madratsiga. Neemipuud kutsutakse Indias külatohtriks, sest tal on niivõrd palju tervendavaid omadusi, mille kohta täielik ülevaade puudub täninigi.

Shirodhara suurim võlu peitub järgnevas 40-45 minutis, mil kliendi laubale pannakse rippuvast anumast voolama õli. Kolmanda silma piirkonda nirisev soe juga lõdvestab täielikult närvisüsteemi, rahustab vaimu ja tekitab üldise rahuloluseisundi. Aqvas kasutatakse ksheerbala õli, mis leevendab migreeni, pööritust ja unetust. See toimib nii vaimsel kui psühholoogilisel tasandil stimuleerides endorfiinide taseme kasvu, vähendab ärevust ja aitab leevendada väsimust. Naistele niristatakse hoolitsuse käigus umbes kaks, meestele poolteist liitrit õli.

Teraapial aitab sügavamalt mõjuda ka kerge peamassaaž, mida hoolitsuse jooksul tehakse.

Shirodharas kasutatakse lisaks õlile ka piima, petti, kookosmahla või lihtsalt tavalist vett.

Mõju: shirodhara on abiks mitmete hädade ennetamisel ja ravis. Näiteks sinusiit (nina kõrvalurgete põletik), silmahaigused, allergiline nohu, enneaegne juuste väljalangemine ja halliks minemine (toidab peanahka), kehv jume, ärevus, pinge, stress, mäluprobleemid, tinnitus, Meniere'i tõbi ja teatud nahahaigused (näiteks psoriaas).

Täielik kehamassaaž spetsiaalsete Ayurveda õlidega, millele järgneb massaaž taimepulbritega, mis on pakitud boluskotikestesse. See aitab parandada vereringet ning stimuleerida närve ja lihaseid. Mõju lihastele on noorendavat tunnet tekitav ja tugevdav. Raviomadustega auruvann koos podikizhiga aitab kaalu alandada

India peamassaaži tuntakse chambi nime all. Pea, kaela ja õlgade piirkonna massaaž koos juuste toitmisega, kasutades spetsiaalseid õlisid - see aitab stressist vabaneda ja närvisüsteemi stimuleerida, parandab vaimset selgust, kontsentratsiooni ja sügavtoidab karvanääpse ja peanahka. Kaela ja selja massaaž aitab leevendada peavalu ning vabastab õlad ja kaela pingest. 

Spetsiaalne Ayurveda massaaž, mis keskendub lülisambale ja seda ümbritsevatele lihastele, kasutades raviomadustega õlisid. Aitab kaotada jäikust ning valu kaela- ja seljapiirkonnas ning lõdvestab keha. 

Lõõgastav ja jahutav jalamassaaž. Kasutatakse spetsiaalselt selleks massaažiks loodud tervendava toimega metallist kausjat abivahendit, mis soojeneb kokkupuutel nahaga. Kansa jalamassaaž leevendab jalgade väsimust, parandab vere- ja lümfiringet.

 

 

Broneeri telefonil +372 326 0015

P-N 9:00 - 20:00
R-L 9:00 - 21:00